გოფოძე ბესიკ, ვიცე-პოლკოვნიკი

თარიღი: 2011-09-16 00:00:00

ავტორი: ირაკლი ჭიჭინაძე

ნახვა: 1629






  • გოფოძე ბესიკ
  • 11.05.1976
  • ვიცე-პოლკოვნიკი
  • სამოქალაქო განათლება
    • 10.08.1994 - 08.07.1998 წწ. - ისტორიის მასწავლებელი, საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს გაერთიანებული სამხედრო აკადემია;
  • სამხედრო განათლება
    • 10.08.1994 - 08.07.1998 წწ. - სახმელეთო-სატანკო ჯარების სამეთაურო-საშტაბო ფაკულტეტი, საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს გაერთიანებული სამხედრო აკადემია;
  • შრომითი საქმიანობა
    • 16.11.1999-02.03.2000 წწ. - მასწავლებელი, ტაქტიკური მომზადების კათედრა, გაერთიანებული სამხედრო აკადემია;
    • 02.03.2000-17.12.2001 წწ. - უფროსი მასწავლებელი, ტაქტიკური მომზადების (სატანკო) კათედრა, გაერთიანებული სამხედრო აკადემია;
    • 17.12.2001-01.07.2002 წწ. - უფროსი მასწავლებელი, ტაქტიკური მომზადების კათედრა, თავდაცვის ეროვნული აკადემია;
    • 01.07.2002-22.04.2003 წწ. - კათედრის უფროსის მოადგილე, ტაქტიკური მომზადების კათედრა, თავდაცვის ეროვნული აკადემია;
    • 22.04.2003-31.12.2004 წწ. - შტაბის უფროსი, 113-ე მსუბუქი ქვეითი ბატალიონი, ბატალიონის მართვის ჯგუფი;
    • 31.12.2004-01.12.2005 წწ. - შტაბის უფროსი, I ქვეითი ბრიგადა, მე-13 მსუბუქი ქვეითი ბატალიონი, ბატალიონის მართვის ჯგუფი;
    • 01.12.2005-10.01.2006 წწ. - ბატალიონის მეთაურის მ.შ., I ქვეითი ბრიგადა, ჯავშანსატანკო ბატალიონი;
    • 10.01.2006-30.12.2006 წწ. - ბატალიონის მეთაური, I ქვეითი ბრიგადა, ჯავშანსატანკო ბატალიონი;
    • 26.03.2007-14.05.2007 წწ. - საბრძოლო მომზადების ოფიცერი, II ქვეითი ბრიგადა, შტაბი G-3;
    • 14.05.2007-05.10.2007 წწ. - G-3 უფროსი, სახმელეთო ჯარები, II ქვეითი ბრიგადა;
    • 05.10.2007-06.11.2007 წწ. - ბატალიონის მეთაური, სახმელეთო ჯარები,მე-3 ცალკეული მსუბუქი ქვეითი ბატალიონი;
    • 06.11.2007-10.07.2008 წწ. - ბატალიონის მეთაური, სახმელეთო ჯარები, მე-5 ქვეითი ბრიგადა, 51-ე მსუბუქი ქვეითი ბატალიონი, ბატალიონის მართვის ჯგუფი;
    • 10.07.2008-23.09.2008 წწ. - შტაბის უფროსი, მე-2 ქვეითი ბრიგადის მმართველობა;
    • 23.09.2008-10.06.2009 წწ. - ბრიგადის მეთაური, სახმელეთო ჯარები, მე-5 ქვეითი ბრიგადა, მმართველობა;
    • 10.06.2009-10.12.2009 წწ. - შტაბის უფროსი, სახმელეთო ჯარები, მე-4 ქვეითი ბრიგადა;
    • 10.12.2009-06.09.2009 წწ. - შტაბის უფროსი, სახმელეთო ჯარები, I ქვეითი ბრიგადა;
    • 06.09.2010-20.09.2010 წწ. - ბრიგადის მეთაურის მ.შ., I ქვეითი ბრიგადა;
    • 20.09.2010-08.08.2011 წწ. - ბრიგადის მეთაური, სახმელეთო ჯარები, I ქვეითი ბრიგადა;
    • 08.08.2011- 10.2011 წწ. - სახმელეთო ჯარების სარდლის მოადგილე, სახმელეთო ჯარების სარდლობა;
    • 10.2011 წლიდან - J-2 დაზვერვის დეპარტამენტის უფროსი, გაერთიანებული შტაბი;
  • ჯილდოები
    • 30.04.2008 წელი - უწყებრივი მედალი, მე-3 ხარისხი;
    • 05.12.2008 წელი - GLOCK-17-ის სისტემის პისტოლეტი;
    • 22.04.2009 წელი - მედალი "ქაქუცა ჩოლოყაშვილი";
    • 29.04.2009 წელი - უწყებრივი მედალი, მე-2 ხარისხი;
    • 31.12.2009 წელი - მედალი "გენერალი მაზნიაშვილი";
    • 10.02.2010 წელი - მედალი "გენერალი კვინიტაძე";
    • 10.02.2010 წელი - ვახტანგ გორგასლის II ხარისხის ორდენი;
    • 05.05.2010 წელი - მედალი I ხარისხის "უმწიკვლო სამსახურისთვის";
    • 30.04.2011 წელი - მედალი "სამშობლოსათვის თავდადებული";
  • უცხო ენები
    • გერმანული, თურქული;
  • ოჯახური მდგომარეობა
    • დაუქორწინებული.




შეაფასეთ: 1 2 3 4 5

ზემოთ

წყარო: www.mod.gov.ge