კიკაბიძე მერაბ, პოლკოვნიკი

თარიღი: 2011-09-16 00:00:00

ავტორი: ირაკლი ჭიჭინაძე

ნახვა: 1536






  • კიკაბიძე მერაბ
  • 26.04.1972
  • პოლკოვნიკი
  • სამოქალაქო განათლება
    • 1989–1994 წწ. - ქ. ქუთაისის ნ.ი. მუსხელიშვილის სახელობის ტექნიკური უნივერსიტეტი;
  • სამხედრო განათლება
    • 2000-2001 წწ. - ოფიცრის საწყისი და ძირითადი კურსი. ჟანდარმერიის სასწავლებელი, ქ.ანკარა. თურქეთის რესპუბლიკა;
    • 1999-2000 წწ. - თურქული ენის კურსი. ქ.ანკარა, თურქეთის რესპუბლიკა;
    • 2001-2002 წწ. - "კომანდოს" კურსი, ქ. იზმირი თურქეთის რესპუბლიკა;
    • 2005 წელი - კაპიტნის საკარიერო კურსი, გაერთიანებული სამხედრო აკადემია, ქ. თბილისი;
    • 2006 წელი - აგვისტო სამეთაურო-საშტაბო სწავლება "რაპიდ ტრაინდ 06", უკრაინა;
  • შრომითი საქმიანობა
    • 1995-1997 წწ. - სავალდებულო სამხედრო სამსახური;
    • 02.02.1998 - 10.03.1998 წწ. - ბატალიონის I ასეულის I ოცეულის მეთაურის მოადგილე, სამხედრო ნაწილი 2054, შინაგანი ჯარები;
    • 10.03.1998 - 16.09.1999 წწ. - II ბატალიონის II ასეულის II ოცეულის მეთაური, სამხედრო ნაწილი 2054, შინაგანი ჯარები;
    • 16.09.1998 - 25.08.2000 წწ. - ავტო-ოცეულის მეთაური, ავტო-სამეურნეო ასეული, საპატრულო პოლკი, შსს შინაგანი ჯარები;
    • 2002-2005 წწ. - ოფიცერთა გადამზადების კურსის უფროსი ინსტრუქტორ-მასწავლებელი, შინაგანი ჯარების სასწავლებელი;
    • 28.01.2005 - 06.08.2005 წწ. - G3-ის საბრძოლო მომზადების ოფიცერი, I ქვეითი ბრიგადა, თავდაცვის სამინისტრო;
    • 06.08.2005 - 01.10.2005 წწ. - G3-ის საბრძოლო მომზადების ოფიცერი, II ქვეითი ბრიგადა, თავდაცვის სამინისტრო;
    • 01.10.2005 - 16.06.2006 წწ. - G3-ის საბრძოლო მომზადების უფროსი ოფიცერი, II ქვეითი ბრიგადა, თავდაცვის სამინისტრო;
    • 16.06.2006 - 11.12.2006 წწ. - G3-ის უფროსი, II ქვეითი ბრიგადა, თავდაცვის სამინისტრო;
    • 11.12.2006-25.06.2007 წწ. - ცალკეული მსუბუქი ქვეითი ბატალიონის მეთაური;
    • 25.06.2007-28.05.2009 წწ. - 42-ე მსუბუქი ქვეითი ბატალიონის მეთაური, მე-4 ქვეითი ბრიგადა;
    • 28.05.2009-25.09.2009 წწ. - მე-3 ქვეითი ბრიგადის შტაბის უფროსი;
    • 25.09.2009-08.07.2011 წწ. - მე-2 ქვეითი ბრიგადის მეთაური;
    • 08.07.2011-18.07.2012 წწ. - გაერთიანებული შტაბის უფროსის მოადგილე;
    • 18.07.2012 - 02.10.2012 წწ. - სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება - საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის დირექტორი, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო;
    • 02.10.2012 - დღემდე - გაერთიანებული შტაბის უფროსის მოადგილე, საქართველოს შეიარაღებული ძალები;
  • ჯილდოები
    • 2006 წელი – მე-3 ხარისხის უწყებრივი მედალი;
    • 2008 წელი – მედალი "ქაქუცა ჩოლოყაშვილი";
    • 2009 წელი – ვახტანგ გორგასლის II ხარისხის ორდენი;
    • 2009 წელი – ღირსების ორდენი;
    • 2011 წელი – მედალი "გენერალი მაზნიაშვილი";
    • 2012 წელი - მედალი "მხედრული მამაცობისთვის";
  • უცხო ენები
    • ინგლისური, თურქული;
  • ოჯახური მდგომარეობა
    • მეუღლე და ორი შვილი.




შეაფასეთ: 1 2 3 4 5

ზემოთ

წყარო: www.mod.gov.ge