საქართველოს თავდაცვის მინისტრები და გენ.-გაერთ. შტაბის უფროსები

თარიღი: 2010-01-20 00:00:00

ავტორი: ირაკლი ჭიჭინაძე

ნახვა: 22871





საქართველოს თავდაცვის მინისტრები


  • 1992-05.1993 წწ.
თენგიზ კიტოვანი

09.06.1938
  • 05.1993-03.1994 წწ.
გიორგი ყარყარაშვილი

31.10.1966

გენერალ-მაიორი
  • 03.1994-04.1998 წწ.
ვარდენ ნადიბაიძე

31.03.1939

გენერალ-მაიორი
  • 04.1998-02.2004 წწ.
დავით თევზაძე

30.01.1949

გენერალ-ლეიტენანტი
  • 02.2004-06.2004 წწ.
გელა ბეჟუაშვილი

01.03.1967
  • 06.2004-12.2004 წწ.
გიორგი ბარამიძე

05.01.1968
  • 12.2004-11.2006 წწ.
ირაკლი ოქრუაშვილი

06.11.1973
  • 11.2006-12.2008 წწ.
დავით კეზერაშვილი

22.09.1978
  • 12.2008-08.2009 წწ.
ვასილ სიხარულიძე

30.05.1968
  • 08.2009 წლიდან
ბაჩანა ახალაია

24.10.1980

ზემოთ


გენერალური/გაერთიანებული შტაბის უფროსები


  • 05.1998-09.2003 წწ.
ჯონი ფირცხალაიშვილი

22.05.1947

გენერალ-ლეიტენანტი
  • 02.2004-08.2004 წწ.
გივი იუკურიძე

13.09.1956

გენერალ-მაიორი
  • 08.2004-02.2005 წწ.
ვახტანგ კაპანაძე

17.08.1960

ბრიგადის გენერალი
  • 02.2005-11.2006 წწ.
ლევან ნიკოლეიშვილი

16.01.1967

პოლკოვნიკი
  • 11.2006-11.2008 წწ.
ზაზა გოგავა

14.07.1971

გენერალ-მაიორი
  • 11.2008-03.2009 წწ.
ვლადიმერ ჩაჩიბაია

04.11.1971

პოლკოვნიკი
  • 03.2009 წლიდან
დევი ჭანკოტაძე

01.11.1961

გენერალ-მაიორი




შეაფასეთ: 1 2 3 4 5

ზემოთ

წყარო: www.cipdd.org, www.mod.gov.ge, www.cpirs.org.ge