ბერია ლევან, ვიცე-პოლკოვნიკი

თარიღი: 2013-05-22 00:00:00

ავტორი: ირაკლი ჭიჭინაძე

ნახვა: 23264






  • ბერია ლევან
  • 06.11.1973
  • ვიცე-პოლკოვნიკი
  • სამოქალაქო განათლება
    • 1994 – 1998 წწ. - ქ. სანკტ-პეტერბურგის უმაღლესი საერთო-საჯარისო სასწავლებელი;
    • 2008 – 2009 წწ. - გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის ბუნდესვერის მართვის აკადემია (გენერალური და საადმირალო შტაბების სამსახურების სწავლების ინტერნაციონალური კურსი);
  • სამხედრო განათლება
    • 2000 წელი - სამთო მომზადების კურსი (შვეიცარია);
    • 2001 წელი - სახმელეთო ოპერაციების წარმოება სამშვიდობო ოპერაციებში (თურქეთის რესპუბლიკა);
    • 2003 წელი - გერმანული ენის კურსი (საქართველოს თავდაცვის ეროვნული აკადემია);
    • 2003 წელი - ზაფხულისა და ზამთრის სამთო მომზადების კურსი ქვედანაყოფის მეთაურებისათვის (გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკა);
    • 2006 წელი - სწავლებების მენეჯმენტის კურსი (საქართველო);
    • 2007–2008 წწ. - გერმანული ენის კურსი (გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკა);
  • შრომითი საქმიანობა
    • 20.04.1992წ. – 03.05.1994წ. - ვადიანი სამხედრო სამსახური. საქართველოს შეიარაღებული ძალები;
    • 03.05.1994წ. – 01.10.1994წ. - ოცეულის მეთაური. მე-11 მოტომსროლელი ბრიგადა;
    • 14.09.1998წ. – 11.03.1999წ. - მე-11 მმ. ბრიგადის მე-3 ბატალიონის მეთაურის მოადგილე აღმზრდელობით მუშაობის დარგში;
    • 11.03.1999წ. – 01.12.2000წ. - მე-11 მმ. ბრიგადის მე-3 ბატალიონის მეთაურის მოადგილე;
    • 01.12.2000წ. – 11.02.2002წ. - მე-11 ბრიგადის 113-ე ბატალიონის აღმასრულებელი ოფიცერი – შტაბის უფროსი;
    • 11.02.2002წ. – 10.02.2003წ. - მე-11 ბრიგადის 112-ე ბატალიონის შტაბის უფროსი;
    • 27.10.2003წ. – 15.12.2003წ. - თბილისის გარნიზონის სამხედრო პოლიციის პირველი ქვეითი ასეულის მეთაური;
    • 15.12.2003წ. – 19.02.2004წ. - სწრაფი რეაგირების ძალების სამშვიდობო ბატალიონის შტაბის უფროსი;
    • 19.02.2004წ. – 12.08.2004წ. - სწრაფი რეაგირების ძალების სამშვიდობო ბატალიონის მეთაური;
    • 12.08.2004წ. – 28.12.2004წ. - 21-ე ქვეითი ბრიგადის სამშვიდობო ბატალიონის მეთაური;
    • 28.12.2004წ. – 24.01.2005წ. - მე-2 ქვეითი ბრიგადის 22-ე მსუბუქი ქვეითი ბატალიონის მეთაური;
    • 24.01.2005წ. – 01.06.2005წ. - ცალკეული სამშვიდობო ბატალიონის მეთაური;
    • 22.02.2006წ. – 08.10.2007წ. - ეროვნული სასწავლო ცენტრი "კრწანისი"-ს S2/S3 განყოფილების უფროსი;
    • 08.10.2007წ. – 01.07.2009წ. - ეროვნული სასწავლო ცენტრი "კრწანისი"-ს სასწავლო სფეროს ჯავშანსატანკო კურსის (ახალციხე) შტაბის S3-ის სწავლების დაგეგმარების ოფიცერი;
    • 01.07.2009წ. – 07.12.2010წ. - ეროვნული სასწავლო ცენტრი "კრწანისი"-ს შტაბის G3 განყოფილების უფროსი;
    • 07.12.2010წ. – 25.03.2011წ. - ეროვნული სასწავლო ცენტრი "კრწანისი"-ს შტაბის G2/G3 განყოფილების უფროსი;
    • 25.03.2011წ. – 26.05.2012წ. - ეროვნული სასწავლო ცენტრი "კრწანისი"-ს შტაბის G3 განყოფილების უფროსი;
    • 26.05.2012წ. – 24.12.2012წ. - საქართველოს შეიარაღებული ძალების გაერთიანებული შტაბის J-3 ოპერატიული დაგეგმვის დეპარტამენტის ოპერაციების სამმართველოს დაგეგმვის განყოფილების უფროსი ოფიცერი;
    • 27.04.2012წ. – 28.07.2012წ. - დასავლეთ ოპერატიული დაჯუფების შტაბის ოპერატიული დაგეგმვისა და საბრძოლო მომზადების სამმართველოს საბრძოლო მომზადების განყოფილების უფროსისმოვალეობის შემსრულებელი. (სამსახურებრივი მივლინება დასავლეთ ოპერატიული დაჯუფების დროებით შტატზე);
    • 28.07.2012წ. – 24.12.2012წ. - დასავლეთ ოპერატიული დაჯუფების შტაბის ოპერატიული დაგეგმვისა და საბრძოლო მომზადების სამმართველოს უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი. (სამსახურებრივი მივლინება დასავლეთ ოპერატიული დაჯუფების დროებით შტატზე);
    • 24.12.2012 წლიდან ეროვნული სასწავლო ცენტრი "კრწანისი"-ს მეთაური;
  • ჯილდოები
    • 2001 წელი - მედალი "მხედრული მამაცობისათვის";
    • 2003 წელი - "ვახტანგ გორგასალის III ხარისხის" ორდენი;
    • 2008 წელი - მედალი "საქართველოს შეიარაღებული ძალების რიგებში უმწიკვლო სამსახურისათვის" – III ხარისხი;
    • 2009 წელი - მედალი "საქართველოს შეიარაღებული ძალების რიგებში უმწიკვლო სამსახურისათვის" – II ხარისხი;
    • 2010 წელი - მედალი "გენერალი კვინიტაძე";
    • 2010 წელი - მედალი "საქართველოს შეიარაღებული ძალების რიგებში უმწიკვლო სამსახურისათვის" – I ხარისხი;
  • უცხო ენები
    • გერმანული, რუსული;
  • ოჯახური მდგომარეობა
    • მეუღლე და ერთი შვილი.




შეაფასეთ: 1 2 3 4 5

ზემოთ

წყარო: www.mod.gov.ge